Majstrovstvá Európy a 4. kolo Českého pohára v Němčičkách, Česká republika

06.09.2015 10:00

V nedeľu, 6. septembra, sa v Němčičkách opäť pretekalo. Uskutočnili sa tu preteky Majstrovstiev Európy s vloženými pretekmi CILA cup-u. V súťaži o európsky titul obsadila 13. miesto Lenka Keselá, 34. miesto Tatiana Ančicová, 39. miesto Terézia Ančicová a 40. miesto Barbora Tichá. V mužskej kategórii skončil na 23. mieste Dušan Ambros a na 34. Andrej Tichý. Marek Noga bol diskvalifikovaný v druhom kole. Titul Majsterky Európy medzi ženami získala nemecká pretekárka Marina Seitz. Medzi mužmi zvíťazil Kristaps Zvejnieks z Lotyšska, ktorý je zároveň úspešným lyžiarom a zúčastňuje sa aj pretekov Svetového pohára v lyžovaní.

V pretekoch CILA cup-u obsadila v kategórii prípravka dievčatá 5. miesto Sofia Semanová (Ambros Ski Club). V rovnakej chlapčenskej kategórii skončil 4. Daniel Palič (Ambros Ski Club). V kategórii predžiačok si pripísala ďalšie víťazstvo Ema Nogová. Medzi predžiakmi skončil 6. Matúš Noga. Kategóriu mladších žiačok ovládli slovenské pretekárky, keď na 1. mieste skončila Tatiana Ančicová, 2. miesto obsadila Terézia Ančicová a 3. miesto patrilo Barbore Tichej. V kategórii mladších žiakov si bronzovú preičku vyjazdil Michal Palič (Ambros Ski Club). V kategórii junioriek a žien skončila na 2. mieste Lenka Keselá a v kategórii juniorov a mužov obsadil 3. miesto Dušan Ambros a 4. Andrej Tichý.